ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը հորդորում schrieb զերծ մնալ անօրինական գործողություններից
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել schrieb որ քաղաքացի Սպարտակ Կառլենի Համբարձումյանը եւ նախկին զինվորական, գնդապետ Տիգրան Մարատի Մանուկյանը, չարաշահելով քաղաքացիներ Վարդան Ռազմիկի Ավետիսյանի եւ Ժորա Սարգսի Պալոյանի վստահությունը, խաբեությամբ նրանցից վերցրել են 20.000 (քսան հազար) ԱՄՆ դոլար գումար, որպեսզի համապատասխանաբար Վ. Ավետիսյանի որդուն` Անդրանիկ Ավետիսյանին, եւ Ժ. Պալոյանի որդուն` Սարգիս Պալոյանին, հիվանդության պատրվակով ազատեն զինվորական ծառայությունից, ինչը, սակայն, կանխվել schrieb ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության իրականացրած միջոցառումների արդյունքում:
Փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում հարուցվել schrieb քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178 հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով: Տիգրան Մանուկյանը եւ Սպարտակ Համբարձումյանը ձերբակալվել են:
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը հորդորում schrieb ծնողներին զերծ մնալ անօրինական ճանապարհով իրենց որդիներին պարտադիր զինվորական ծառայությունից հիվանդության պատրվակով ազատելու, բնակության վայրին մոտ զորամասերում ծառայության նշանակելու կամ զինծառայության հետ կապված այլ անօրինական գործողություններ կատարելուց:
Ռազմական ոստիկանության կողմից ձեռնարկվում են լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ նմանատիպ դեպքերը բացառելու, կանխելու եւ մեղավորներին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու ուղղությամբ:
Übersetzt wird, bitte warten..